התקנה של magento 2 devbox וחפירות על Kubernetes

סביבת הפיתוח המומלצת ביותר על ידי חברת Magento  נכון לאוגוסט 2019 היא שימוש בטכנולוגיית Kubernetes .

כמה מילים על Kubernetes  :

אפליקציית Kubernetes היא למעשה כלי חזק מאוד לדימוי שרתים . יש לציין כי Kubernetes אומצה על ידי Amazon Eks . השימוש של Kubernetes היא למעשה כלי חזק אשר משתמש בdocker ותפקידו כמובן לייעל את תהליך הDeploy המעיק עבור המפתח מסביבת dev לprod וכמובן בלי לשכוח את הסביבות שבדרך..). יש לציין שגם Google  החליטו לאמץ את Kubernetes כאשר הם השיקו את Google Kubernetes .

כמובן שגם Microsoft הצטרפה גם לחגיגה והחליטה להכניס את Kubernetes אל צוות הR&D שלה ויצרה שירות של Azure Kubernetes Service .

מג׳נטו עצמה היא מערכת מורכבת אשר דורשת סביבת פיתוח מתאימה אשר מטרתה העיקרית היא לייעל את זמן הפיתוח עבור המתכנת וכמובן להקל על עבודת הפיתוח עם כמה שפחות התעסקות בIT .

הKubernetes משתמשת בDocker בתור הcontainer הפנימי והחממה הפנימית של מג׳נטו שהיא למעשה הApp שלנו. החממה החיצונית היא הKubernetes היא המעטפת החיצונית אשר מאפשרת שימוש של כמה containers בסביבת prod/dev/stage/whaterver .

רכיבי הminikube הם למעשה משמשים כמו שהcomposer משמש במג׳נטו ומאפשרת התקנה של רכיבי שרת כמובן RabbitMQ , elestioc search  , php 7.2 , Ngnix ישירות מהRepo’s המצויים בGitHUB לרוב. וכך מאפשרת עדכונים שותפים עבור כל רכיב של השרת.

אפשר לדמות את סביבת הפיתוח הרשמית של מג׳נטו המבוססת למג׳נטו עצמה בכך שלמג׳נטו יש את הcomposer והוא יושב על שרת בתוך תיקיית public_html לדוגמא(הכי פשטני שיכול להיות). אז סביבת הפיתוח היא השרת , הminikube  הם המודולים הפמיימים של מג׳נטו כגון Magento_Catalog , Magento_Search , Magento_Theme וכמובן GoDevelop_Tranzila לצורך העניין שזה מודול שפיתחתי בעצמי של אינטגרציה לטרנזילה דרך מג׳נטו 2 בשנת 2015 והמודול עדיין מכוסה באבק אבל באופן דיי מפתיע עובד.

הcontainer המבוסס docker הוא הpublic_html בוא שוכן למעשה הMagento שבהגדרתו הפשטנית הוא Web App לכל דבר .

אז בוא נגיע להתקנה :

1.שימוש בgit pull origin master  לrepo   https://github.com/magento/magento2-kubernetes-devbox

2.כניסה אל התיקייה של הgit.

3.הרצה פשוטה של bash  init_project.sh

4.תקראו את הלוג – סופר חשוב וככה תבינו מה לעזעזאל עשיתם.

חובה/מומלץ להתקין(מבחינתי חובה ומומלץ אלה שתי מילים עם אותה משמעות בדיוק).

  • Docker
  • Minikube
  • Helm – אין לי כוח להרחיב על זה .. תקראו לבד.
  • VirtualBox
  • PHPSTORM
  • GIT (דה…)
  • NFS  server אם אתם משתמשים בMAC OS או Linux טהור ונקי ללא חומרים משמרים.

קיצר בהצלחה ותעדכנו אם נתקלתם בבעיות.

אושר ושלום עולמי ,

ניר

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.